5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Türk İşi Dondurma Tek Parça İzle

-

Turkish'i Dondurma

Türk İşi Dondurma Tek Parça İzle
türk işi dondurma izle İki Afgan vatandaşın Avustralya'ya gitmesiyle başlayan bu hikaye , Geçimlerini sağlamaları el arabasıyla dondurma satmaya başlamalarıdır. 1915'te ülkede savaş oldugunu öğrenen Afgan vatandaşları Çanakkale'ye gitmek isterler. Ancak rütbeliler , ayrılmalarına izin vermiyor. Gidemekleri için Avustralya'da propaganda yapılmaya başlamışlardır. İngilizlerin, Avustralya'daki askerleri bulmaları için yazılar dağıttıklarını öğrendikleri zaman mücadeleyi hiç bırakmadan devam ettirirler.yorumlrınız bizim için değerli iyi seyirler.

Türk İşi Dondurma Film Konusu

Türk İşi Dondurma izleyicisini nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Tarih, dram ve macera türünde olan film oldukça keyifli. Çanakkale Savaşı sırasında Avusturalya’da yaşayan iki Türk geçimlerini sağlamak için devecilik yapmaktadırlar. Bunun yanı sıra el arabası ile dondurma satmaktadırlar. 1915 yılında Çanakkale’de savaş çıkmasıyla işler karışır. İkili vatanına destek olabilmek için cepheye gitme kararı alır. Ancak yetkililer tarafından engellenirler ve adadan çıkmalarına izin verilmez. Bu esnada Avusturalya’da Türkler aleyhinde propagandalar yapılmaktadır. İngilizler asker devşirmek için Avusturalya’da adeta bir misyoner gibi çalışmaktadır. Bunu öğrenen iki Türk memleket mücadelesini memleketten çok uzaktayken de verebileceklerini fark ederler.Vatanları için evden çok uzakta ellerinden geleni yapmaya çalışırlar ve Çanakkale Savaşına çok başka bir biçimde katılırlar. Dondurmacı Mehmet ve Deveci Ali’nin hikayesini çok seveceksiniz.

Filmin Oyuncuları

Filmin yönetmenliği Can Ulkay tarfından yapılmıştır. Filmde Dondurmacı Mehet karakterini Ali Atay canlandırmıştır. Ali Atay özellikle Leyla ve Mecnun dizisinde tanıdığımız oldukça başarılı bir oyuncudur. 20 Nisan 1976 tarihinde Rize’de dünyaya gelmiştir. 43 yaşında olan Ali Atay 2008 yılında Ebru Cansız ile evlenmiş 2013 yılında ise ikili boşanmıştır. Geçtiğimiz yıl Hazal Kaya ile hayatını birleştiren Ali Atay bu evliliğiyle baba olmuştur. Erkan Kolçak Köstendil ise Deveci Ali karakterine hayat vermiştir. Erkan Kolçak Köstendil 16 Ocak 1983 tarihinde Bursa’da doğmuş 37 yaşında bir oyuncu, yönetmen ve yazardır.Türk işi dondurma izle
  •  Süre: 123 dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 1.038
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 1080P
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER