8.7
Toplamda 11 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Contagion – Salgın izle | (Korona Virüsü) Filmi

-

Salgın

Contagion – Salgın izle | (Korona Virüsü) Filmi

Contagion Virüs Filmi Salgın izle

Dünya üzerindeki ekolojik dengelerin bozulmaya başlamasıyla birlikte salgın izle ve virüs filmlerinde de artışlar gözlendi. En popüler ve tanınmış virüs filmi ise Contagion’dur. 2011 yılı yapımı olmasına rağmen corona salgınının dünyayı kasıp kavurmasıyla birlikte tekrar gündeme geldi. Senaryosu ve hastalıkların belirtilerinin benzerlik göstermesinden dolayı filmi izleyenler bile tekrar izlemektedir. Contaigon virüs filmi Türkçe karşılığı Salgın’dır. Filmi izleyince senarist Scott Z. Burns'ün ön görüsüne hayran kalmamak imkansız. Filmdeki salgının gerçek salgınla o kadar büyük benzerlikleri vardır ki. Sosyal medyada ve internette en çok araştırılan ve izlenen filmler arasına girdi.

Contagion Filmi İzle

Kıymetli filmseverler ,güvenli film izle olarak Korona Virüs benzeri olan  Salgın Contagion filmini yayınlıyoruz.Ülkemizde vizyona girdikten sonra ilk üç gün içinde 26 binden fazla kişi tarafından izlenmiştir. Vizyonda 10 hafta gibi uzun bir süre kalan film yaklaşık olarak 1 milyon 95 bin hasılat elde etmiştir. 101 bin kişi tarafından sinemalarda izlenmiş olan film salgın hd izle imkanıyla günümüzde internetten izlenebilir.

Contagion Filmi Konusu

Dünya üzerinde çeşitli salgınların yaşandığı zamanımızda Contagion gibi filmler daha fazla dikkat çekmektedir. Cantagion konusu oyuncuları ile oldukça başarılı ve beğenileri toplamış bir yapıttır. Senaristliğini Scott Z. Burns'ün, yönetmenliğini Steven Soderbergh'in yaptığı film 2011 yapımıdır. Bilimkurgu, dram ve gerilim türündeki film, dünya prömiyerini 68. Venedik Film Festivali'nde yapmıştır. Filmin konusu şöyledir:Bir iş gezisine giden Beth Emhoff, dönüşte hastalanır ve iki gün sonra ölür. Eşinin ölüm nedenini öğrenmek isteyen eşine doktorlar, nedeni hakkında bir fikirleri olmadığını söylerler. Aradan geçen zaman içerisinde başka insanlar da aynı belirtileri göstererek ölürler. Hastalığın belirtileri; yüksek ateşi yoğun öksürükle birlikte gelişen nöbet, beyin kanaması ve ölümdür. Hastalık, bir günde birçok insana yayılır. Salgın bütün ülkeye yayılır ve arkasından bütün dünyaya yayılır.

Contagion filmi Oyuncuları

Konusuyla ilgi çeken filmin oyuncu kadrosun ise oldukça zengindir. Kadroda; Michael Douglas, Matt Damon, Marion Cotillard, Jude Law,Kate Winslet ve Gwyneth Paltrow bulunmaktadır.

Contagion filmi Salgın Gerçekte Oldu mu?

Contagion filmindeki salgın ile dünyayı etkisi altına alan Corona salgını arasında çok ciddi benzerlikler bulunmaktadır. Filmi izleyenler senaryodaki Contagionsalgın gerçekte oldu mu? diye sormaktan kendini alamıyor. 2011 yılında yapılmış olmasına rağmen bu kadar büyük benzerliklerin olması bazı komplo teorilerini akıllara getirmektedir. Aralarındaki benzerliğin tesadüf olup olmadığı ise sorgulanmaktadır. Filmdeki benzerliklerden bir ellerinizi yıkayın ve kimseyle görüşmeyin. Günümüzde uzmanların da tavsiye ettiği aynı şey değil mi? Evde oturun, ellerinizi yıkayın ve kalabalık topluluklara girmeyin.Salgın karşısında gerçek hayatta karşılaştığımız gerçek evde kalmak ve dışarı çıkmamaktır. Evde kalanları oyalayacak bazı etkinliklere ihtiyaç vardır. Contagion’u izlemek en güzel etkinlik olacaktır. Belki korkutacak belki bir ümit verecektir. Arama motorlarında en fazla aranan filmin hangisi olduğunu sorgulamanıza gerek yok. Çünkü, Contagion açık ara öndedir.Dünyaca ünlü yönetmen Steven Soderbergh'in yönettiği yapıt tanınmış ve değerli oyuncu kadrosuyla da iyice merakı cezbetmektedir. Film, virüs konulu. Ama sadece o kadar mı hayır! Çin kökenli bir virüs aynı Corona gibi. Filmi izlemek isteyene çok fazla bahane var. Konusu bir bahane iken tam bir yıldızlar geçidi olması ayrı bir bahanedir.Çin’e iş seyahatine giden bir kişinin vefat etmesiyle başlayan film aynı corona gibi devam etmektedir. Kısa sürede önce ülkesine sonra bütün dünyaya yayılıyor. Salgınların benzerliği sadece ülke ile sınırlı değil. Söylentilere göre corona yarasadan insana bulaşmıştır tıpkı filmdeki salgın gibi. Senarist, aslında dünya üzerindeki insanların bu tür salgınlara karşı ne kadar dayanıksız olduğunu göstermek istemiştir. Filmdeki salgının öldürücü oranı %25 iken neyse ki corona o kadar yüksek öldürücü özelliğe sahip değil.
  •  Süre: 106dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 687
  • BEĞEN: 6
  • BEĞENME: 3
  • 720P
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER