Zoe Saldana

Zoe Yadira Saldaña Nazario, bilinen adıyla Zoe Saldana, Amerikalı aktris. Avatar'daki Neytiri rolüyle bilinmektedir.

Dominikli bir baba ve Porto Rikolu bir annenin çocuğu olarak 1978'de Passaic, New Jersey'de doğdu. 9 yaşında babasını bir trafik kazasında yitirince annesiyle birlikte Dominik Cumhuriyeti'ne taşındı. Burada dans ve baleyle ilgilendi. Lise yıllarında New York'a döndü ve bu kez tiyatro yapmaya başladı. Hala eğitimi sürerken ilk kez bir televizyon dizisinde, Law & Order'ın 13 Ekim 1999 tarihli bölümünde oynadı ve profesyonel oyunculuk yaşamı başlamış oldu. Bir grup dansçının hikâyesini anlatan 2000 yapımı Center Stage filmindeki Eva Rodriguez rolüyle daha fazla dikkat çekti, ancak bu rol nedeniyle okulu bırakmak zorunda kaldı. 2002 yılında Britney Spears'ın Crossroads filminde ve Drumline adlı komedi filminde oynadı. Daha sonra Anamaria adlı bir korsanı canlandırdığı 2003 yapımı Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl filminde rol aldı. Devamında 2004 yılında The Terminal ve 2005 yılında Guess Who filmlerinde oynadı. Juan Luis Guerra'nın "La llave de mi corazón" adlı şarkısının klibinde rol aldı.

Dünya çapında çok daha büyük şöhrete kavuşması, 2009 yılıyla oldu. Star Trek filminde Nyota Uhura rolüyle beğeni topladı. Aynı yıl James Cameron'un Avatar filminde başrolde yer aldı ve gişede müthiş bir iş yapan bu filmde Neytiri adlı bir Na'vi prensesini canlandırdı. Star Trek serisinin ikinci filmi Star Trek Into Darkness ve üçüncü filmi Star Trek Beyond'da Uhura rolünü sürdürdü. 2014'te Galaksinin Koruyucuları filminde de Gamora'yı canlandırdı. 2016'da ünlü blues piyanisti Nina Simone'nin hayatını anlatan filmde başrolde oynadı.

2013 yılında İtalyan Marco Perego ile evlenen Saldana'nın 2014'te Bowie Ezio Perego-Saldana ve Cy Aridio Perego-Saldana adında ikiz erkek çocukları dünyaya geldi.

 1. Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı Filmi Full izle
  Tüm Bilgiler
  Yenilmezler 3 Sonsuzluk Savaşı Filmi Full izle Aksiyon Filmleri İzle, Bilim Kurgu Filmleri İzle 
  Türkçe Dublaj
  Marvel'in en sevilen karakterlerinin bir araya geldiği filmde dünya hiç şahit olmadığı kadar kötü bir duruma maruz kalacaktır. Yenilmezler: Sonsuzluk savaşı izle Thanos isimli bir adam evrendeki varlıkların yetersiz kaynağa sahip olduğunu ve bu durumun bir süre sonra onları kıtlığa sürükleyeceğini iddea eder. Fakat buna bulduğu çözüm evrendeki canlıların yarısını yok etmektir. Kahramanlarımız bu amaca ulaşmasını engellemek için Thanos'un evrendeki 5 farklı gücü temsil eden taşları toplamasına engel olmalıdır.Yenilmezler 3 izle<br></br><h2>Yenilmezler 3 İzle</h2>Marvel birbirinden renkli, heyecanlı ve keyifli filmleriyle sinema dünyasında adeta yeni bir kapı açtı. Avengers serisi ise hiç kuşkusuz bu kapının eşiği. Film aynı adlı çizgi romandan uyarlanıyor ve Marvel’ın on dokuzuncu filmi olarak kayıtlara geçiyor. Filmin konusuna gelecek olursak, seri boyunca süren olayların devamı niteliğinde olduğunu elbette söyleyebiliriz.Avengers Sonsuzluk Savaşı dünyanın şu ana kadar karşı karşıya kaldığı en büyük tehdidi anlatıyor aslında. Sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos oldukça farklı bir felsefeye sahiptir ve aslında dünyanın iyiliği için mücadele ettiğini savunur. Fakat radikal fikirleri kahramanlarımızın hiç hoşuna gitmez. Nüfusun büyük bir kısmını tehdit ediyor olan bu düşünceye karşı ekip güçlerini birleştirmeye karar verir. İnsanlığın kaderi bir kez daha Yenilmezler ekibinin ellerindedir. Avengers: Sonsuzluk Savaşı hiç kuşkusuz serinin en çarpıcı filmlerinden biri ve oldukça başarılı bir yapım. Filmin felsefesi ise bu kez oldukça farklı ve çok daha derin. Thanos ise kimilerinin hayranlık duyduğu, alışılmışın dışında bir kötü.<br></br><h3>Filmin Oyuncuları</h3>Iron Man kalplerimize taht kurmuş bir kahraman hiç kuşkusuz, filmde ise kendisini Robert Downey Jr oldukça başarılı bir biçimde canlandırıyor. Başarılı oyuncu Robert Downey Jr. 4 Nisan 1965 tarihinde New York’ta doğmuş. 2 evlilik yapmış ve 3 çocuk babası. Kaptan Amerika’ya hayat veren Chris Evans ise 13 Haziran 1981’de ABD’nin Massachusetts eyaletinde dünyaya gelmiş. Yenilmezler 3 izle
  • 2018
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 8.8
  • 630
  • 0
  İntikam Meleği – Colombiana 1080P izle
  Tüm Bilgiler
  İntikam Meleği – Colombiana 1080P izle Dram Filmleri İzle, Film İzle 
  Türkçe Dublaj
  İntikam Meleği adlı filmi öncelerde izleme şansım olmuştu. Aslında konusu şu şekildedir: Öncelerde Amerika yerinde başka bir yerde yaşayan bir kız çocuğu vardır. Ailesini katletmeye gelen adamlar tüm ailesini katleder fakat akrabası olan Emilio sayesinde kurtulan kahramanımız Gangster olan Akrabası ile birlikte Amerika'ya yeni bir yaşam kurmaya giderler. Kız güzel ve genç bir kadın haline dönüşür. Ailesini öldüren adamların intikamını almaya hayatını adamıştır. Bu isteğinden kimse onu vazgeçiremez. Öldürdüğü kurbanlara tek tek orkide resmi çizer. Bu onun imzası haline gelmiştir.
  • 2011
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 6.7
  • 933
  • 0
Zoe Saldana Resimleri