Linda Cardellini

Linda Edna Cardellini, Amerikalı aktris. Televizyonlarda bir dönem yayınlanan Freaks and Geeks dizisindeki Lindsay Weir rolüyle tanınmıştır. Daha sonra ER dizisindeki Samantha Taggart rolüyle ismini bir adam daha yukarı taşımıştır. En son olarak Mad Man dizisindeki Sylvia Rosen karakterini canlandırmıştır.

1975'te ev hanımı Lorraine ve iş adamı Wayne David Cardellini'nin 4 çocuğunun en küçüğü olarak Redwood City, California'da dünyaya geldi. Çocuk yaşlarda oyunculuğa merak sardı. St. Francis Lisesi'ni bitirmesinin ardından dizi ve filmlerde kendine yer bulabilmek için Los Angeles'a taşındı. 1999-2000 arasında 1 sezon yayınlanan gençlik dizisi Freaks and Geeks'te, başroldeki Lindsay Weir'a hayat verdi. Loyola Marymount Üniversitesi'nin Tiyatro Bölümü'nden 2000'de mezun oldu. Diziler sayesinde ün kazansa da Legally Blonde, Scooby-Doo (2002) ve Brokeback Mountain gibi filmlerde de oynadı. ER dizisine 10. sezonunda Sam Taggart rolüyle katıldı ve dizinin bitimine dek başlıca karakterlerden biri olarak rolünü sürdürdü. 2015 yapımı Avengers: Age of Ultron filminde Hawkeye'ın eşi Laura Barton'ı canlandırdı. Aynı yıl gösterime giren Babalar Savaşıyor filminde ise Dusty'nin eski, Brad'in yeni eşi Sarah rolünde oynadı. Serinin 2. filminde de aynı rolde göründü. 2015-2017 arasında yayınlanan Bloodline'da Meg Rayburn karakteriyle izleyicilerle buluştu.

2009'da Steven Rodriguez'le birlikte olmaya başladı. 2012'de Lilah-Rose adında bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

 1. Yeşil Rehber izle Tek Parça Telifsiz (Green Book) izle
  Tüm Bilgiler
  Yeşil Rehber izle Tek Parça Telifsiz (Green Book) izle Dram Filmleri İzle 
  Türkçe Dublaj
  2018 de çekilen en iyi filmlerden birisi olan Yeşil Rehber izle Tek Parça Telifsiz (Green Book) izle filmi sizler için hd kalitede eklendi. Yeşil rehber izle.Green Book (Yeşil Rehber) KonusuGreen Book 2018 yapımı dram ve biyografik türde başarılı bir film. Film ünlü bir piyanistin şoförü Tony’nin öyküsünü anlatıyor. Tony bir konser turu nedeniyle oldukça ünlü bir piyanistin şoförlüğünü yapmaktadır. Tony Amerika’da İtalyan bir mahallede yaşamakta olan biridir. Afro-Amerikalı olan Don Shirley ise başarılı ve ünlü bir piyanisttir. Yıldızı parlayan piyanist tur kapsamında konser için Manhattan’ın güneyine doğru yolculuğa çıkacaktır. Bu nedenle bu yolculuk için bir şoföre ihtiyacı vardır. Film ayrıca dönemin ve Amerikan toplumunun bir takım kırılma noktalarına değinmektedir aslında. Bu yolculuk esnasında güvende kalabilmek için Tony, Afro-Amerikalılar için Yeşil Rehber adlı kılavuzu kullanır. İkili bu yolculukta pek çok şeyle karşılaşırlar. Bu kimi zaman ırkçılık, kimi zaman tehlike, kimi zamansa nezakettir.Filmin OyuncularıViggo Mortensen filmde Tony olarak karşımıza çıkmaktadır. 20 Ekim 1958 doğumlu olan ünlü aktör 61 yaşındadır. gösterilmiş Danimarka asıllı olan Viggo Mortensen film ve tiyatro oyuncusu, şair, müzisyen, fotoğrafçı ve ressamdır. 1987 - 1998 yılları arasında Exene Cervenka ile evliği olmuştur. Çiftin bu evlilikten bir oğulları vardır. Mahershala Ali ise ünlü piyanist Don Shirley olarak karşımıza çıkar. Mahershala Ali 16 Şubat 1974 tarihinde Oakland, Kaliforniya’da dünyaya gelmiştir. 46 yaşında olan başarılı aktör Amatus Sami-Karim ile evlidir. Mahershala Ali bir çocuk babasıdır ve Müslüman olduğu bilinmektedir.  Yeşil Rehber izle
  • 2018
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 8.2
  • 163
  • 0
  Lanetli Gözyaşları izle
  Tüm Bilgiler
  Lanetli Gözyaşları izle Gerilim Filmleri İzle, Gizem Filmleri İzle 
  Türkçe Dublaj
  Lanetli gözyaşları izle  Çocuklarını oldukça seven fakat kıskançlığı yüzünden onları öldüren bir anne intihar etmek isterken kendini lanetli bir dereye atar. Fakat bu derede lanetlenir ve geri geldiğinde orman mühendisi bir kadın ve 2 çocuğuna zor anlar yaşatacaktır. Kadın ve çocukları  kendilerini inanılmaz derecede korkunç bir sınavın ortasında bulacaktır.
  • 2019
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 5.6
  • 421
  • 0
  Lanetli Gözyaşları Türkçe Dublaj HD izle
  Tüm Bilgiler
  Lanetli Gözyaşları Türkçe Dublaj HD izle Gerilim Filmleri İzle, Gizem Filmleri İzle 
  Türkçe Dublaj
  Lanetli Göz Yaşları İzle.Lanetli gözlaşları filmi anlattılan konu kendisine v e ailesine musallat olan varlıklardan kurtulmaya çalışan Anna hayatını anlatıyor anna los angeles te sosyal hizmet görevlisidir elindeki davalardın birisionu bayyabi zorlar davanın derinliklerine indikçe dava da olağan üstü bir güç olduğunu fark eder bu olaylar anna nın ailesinin başına gelenlere çok benzer yorum yapmayı lütfen unutmayın desteklerinize ihtiyacımız varLanetli Gözyaşları İzle filmi için yorum yapmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için değerli.
  • 2019
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 5.6
  • 1.533
  • 0