50 Cent

Curtis Jackson, sahne adıyla 50 Cent, Amerikalı rap'çi ve aktör.

New York'un Queens mahallesinde zor şartlar altında büyümüştür. Babasını tanımayan Curtis, 8 yaşına kadar annesinin yanında büyür. Annesi bir uyuşturucu satıcısıydı ve Curtis 8 yaşında iken öldürüldü. Annesinin bir arkadaşı onu uyuşturucu konusunda sorun çıkmış ve öldürmüş. Annesinin ölümünden sonra Curtis büyükannesinde kalmaya başlar. Annesinin sayesinde uyuşturucu satıcılarına bağlantısı olan Curtis 12 yaşında iken o da uyuşturucu satmaya başlar. Lise yıllarında birkaç defa kısa süre için hapise düşen Curtis ilk ağır cezasını 19 yaşında alır. 21 yaşında iken şu an 11 yaşında olan oğlu Marquise dünyaya gelir.

50 Cent, ilk önce rap camiasında tanınmış prodüktör ve Run-DMC grubunun üyesi olan Jam Master Jay ve daha sonra dünyaca ünlü olan rapstarı Eminem tarafından keşfedilir. Jam Master Jay'in yardımıyla ilk müzik kontratını Columbia Records ile imzalar. İlk klip çekiminden önce 9 kurşun yiyerek hastanelik olan Jackson'un kontratı bu olaydan sonra Columbia Records tarafından iptal edilir ve 'Power of the Dollar' adlı albümü piyasaya sunulmaz.

Azmini kaybetmeyen Curtis Jackson demo ve mixtape çıkarmaya devam eder. Tesadüfen cd'lerden birtanesi Eminem'in eline geçer. Jackson'un cd'sini beğenen Eminem, onunla bir anlaşma yapar. Bu kontrattan Jackson 1.000.000 $ alır ve Get Rich or Die Tryin adlı ilk resmi albümünü müzik piyasasına sürer. In da Club, P.I.M.P. ve If I Can't gibi şarkılarıyla rap ve hip-hop dünyasında kendisine bir isim yapar. 2006 yılında 32 milyon dolar, 2007 yılında 34 milyon dolar kazanarak yılda en fazla para kazanan 2. rapçidir.Forbes dergisinin 2007'de belirlediği En Zengin Hip-Hop'çılar sıralamasında Jay-Z ve P.Diddy'den sonra üçüncü sıradadır.

 1. Suçlular Takımı – Den of Thieves Tek Parça izle
  Tüm Bilgiler
  Suçlular Takımı – Den of Thieves Tek Parça izle Aksiyon Filmleri İzle, Gerilim Filmleri İzle 
  Türkçe Dublaj
  Hikâyede Merkez Bankası’na yönelik bir faaliyet ele alınacaktır. Bu bankada her gün rutin olarak, 120 milyon dolar nakit para piyasadan çekilerek, imha edilmektedir. Şehrin başarılı ve gözü pek çetesinin de gözü bu paralara dikilecektir. Los Angeles merkezli en ünlü bankanın, günlük imha ettikleri paraları ele geçirmek imkânsız gibi görünse de göze almaya değerdir. Bunun içinde özel yeteneklerle donatılmış özel bir ekip kurulacaktır. Muazzam bir plan hazırlanmasının sonrasında harekete geçilecek ve Los Angeles şehrinin altını üstüne getirecektirler. Ancak planda bazı terslikler yaşanacaktır. Los Angeles Şerif Bürosu bünyesinde görev yapan cesur ve deneyimli memurlar, hırsızların tam karşılarında bitiverecektirler. Büyük kovalamaca uzun süre devam edecektir.
  • 2018
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 6.6
  • 924
  • 0
  Kaçış Planı 3 Tek Parça Full izle
  Tüm Bilgiler
  Kaçış Planı 3 Tek Parça Full izle Aksiyon Filmleri İzle, Film İzle 
  Fragman
  Escape Plan: The Extractors izle.Zengin ve çalışkan bir iş adamının kız arkadaşı kötü kişiler tarafından kaçırılır. Kahramanımız olan iş adamı kız arkadaşını bulması için bir güvenlik uzmanını kiralar. Güvenlik uzmanı patronunun kız arkadaşının peşinde iken kendi kız arkadaşının kaçırıldığı haberini alır ve işler o zaman karmaşık bir hal alır ve kahramanlarımız 2 kızın peşine düşmüşlerdir.Kaçış Planı 3 İzle filmi için yorum yapmayı unutmayınız. Yorumlarınız bizim için değerli.
  • 2019
  • ABD
  • 1080P
  • IMDb 7.4
  • 684
  • 0