5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Kwai Köprüsü izle (Full HD)

-

The Bridge on the River Kwai

Kwai Köprüsü izle (Full HD)

Kwai Köprüsü Konusu

Film 1957 yapımı bir savaş dram türündeki kategoriye aittir. Albay Nicholson birtakım kişileri Kwai köprüsünde esir etmiştir. Bu nehir üzerine bir köprü yapılması için bu esirleri çalıştırmaktadır. Savaş esnasında cephaneleri birliklere ulaştırmanın kolay yolu bu köprünün inşasından geçmektedir. Bu nedenle savaşın kaderini değiştirecek büyün bir öneme sahiptir. Khawai nehrinin üzerine hızlı ve sağlam bir köprünün inşa edilmesi demek Albay Nicholson’ un komutasının savaştan galip çıkacağı anlamına gelmektedir. Yitirilen askerlerin özgüveni, gücü ve motivasyonu bu köprünün yapımına bağlıdır. Bu köprünün yapımı için Japon bir Albay’ dan yardım alır. Kwai köprüsü izleKöprünün yapımına başlandıkça aslında bu köprünün kendinin işine değil de düşman askerlerinin işine yarayacağını fark edemez. Köprünün mükemmel olması için elinden ne geliyorsa yapmaya başlar. Bir yanda, zor şartlarda çalıştırılan esir askerler diğer yanda kendi birliğini düşmana fark etmeden teslime hazır bir komutanın amansız çırpınışları arasında heyecanlı ve sürükleyici bir yapıt olmuştur. Dost görünenin düşman olduğu, aslında hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı ve yapışan işlerde her zaman bir art niyet aranması, yapılan işlerin tek taraflı değil çok yönlü düşünülmesi gerekliliğini konu edinmiş olan bir filmdir.

Kwai Köprüsü Oyuncu Kadrosu

William Holden, Deniz Binbaşısı Shears rolündedir. Alec Guinness; Yarbay Nicholson rolünde yer almaktadır. Jack Hawkins , Binbaşı Warden’ ı canlandırmaktadır. Sessue Hayakawa , Albay Saito ve James Donald da Binbaşı Clipton rolündedir. Vilaiwan Seeboonreaung ve Ngamta Suphaphongs siyamlı kızları canlandırmaktadır. Kwai köprüsü izle
  •  Süre: 161dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 166
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 720P
  Etiketler:
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER