7.0
Toplamda 2 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Kelebeğin Rüyası Sinema Çekimi Full izle

-

Kelebeğin Rüyası

Kelebeğin Rüyası Sinema Çekimi Full izle
2013 yılında çekilen ve oldukça ilgi alaka gören edebiyatı film, Kelebeğin Rüyası Sinema Çekimi Full izle sizler için ekledik kelebeğin rüyası direk izle.

Kelebeğin Rüyası Konusu

2013 yapımı olan film, şiirselliği ve son derece başarılı senaryosuyla dolu dolu bir dram, biyografi ve tarih filmi. Film Zonguldak’ta ve 1941’li yıllarda geçmektedir. İki genç şair olan Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun yaşam öyküsünü anlatan bu film aynı zamanda başarılı bir dönem işidir. Zonguldak o dönemlerde yeni yeni modernleşmekte olan bir madenci kentidir. Bu iki genç yeni yeni yapılanmakta olan Zonguldak’ta memuriyet hayatı sürdürmekte ve bir taraftan da sanatla ve en çok da şiirler iç içe yaşamaktadırlar. Filmde ayrıca genç Cumhuriyet ve modernleşme sürecinin atmosferi başarılı bir biçimde işlenir. Bu süreçte Avrupa’da ise II. Dünya Savaşı patlak vermiştir. Sanatın henüz bir kaygıya ve amaca dönüşmediği bu toplumda bu iki genç şair, şiiri toplumun her kesimine ulaştırma hedefi olan idealist inanlardır. Belediye Başkanının kızı olan Suzan Özsoy hayatlarına girdiğinde ise, şiirin yeni anlamları olacaktır. Dönemin yaygın hastalığı veba ise, tablonun bir diğer parçasıdır.

Filmin Oyuncuları

Filmde Kıvanç Tatlıtuğ Muzaffer Tayyip Uslu’yu, Mert Fırat Rüştü Onur’u, Farah Zeynep Abdullah ise Mediha Sessiz’i canlandırmaktadır. Film her anlamda yıldızlar geçidi gibidir. Filmin yönetmenliği ve senaristliği ise Yılmaz Erdoğan’a aittir. O dönem evli olduğu Belçim ise esas kadın diyebileceğimiz Suzan Özsoy’a hayat vermiştir. Bir oğulları olan Yılmaz Erdoğan ve Belçim Bilgin ikilisi 2018 yılında boşanmışlardır.
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER