Korku Filmi “Svalta” Hayata Geçiriliyor

Korku Filmi “Svalta” Hayata Geçiriliyor

  8 Haziran 2019

  406 Okunma

Nick Frost ve Simon Pegg imzalı korku film projesi Svalta, Orion Pictures tarafından hayata geçirilecek.

Stolen Pictures adı altında Nick Frost ve Simon Pegg’in imzasının olduğu korku türündeki Svalta film projesinin yaşama geçirilmesi amacıyla hazırlıklara başlandığı resmi olarak duyuruldu. Hakları Orion Pictures’a satılan Svalta filminin yardımcı senaristi ise Nick Frost olacak.

Korku türündeki film Svalta’nın filmleştirilmesi amacıyla harekete geçildi. Svalta’nın senaryosunu üstlenecek olan isimler ise Stolen Pictures’ın yaratıcı direktörleri olan ve Sick Note, The Peter Serafinowicz Show gibi yapımların senaryosunu üstlenen James Serafinowicz ile Sick Note, Cardinal Burns, Big Train, Nat Saunders olacak. Hem de Svalta’nın yardımcı senaristliğini Into The Badlands, Fighting With My Family, Mr, Sloane, Zombilerin Şafağı, Dünyanın Sonu, Sıkı Aynasızlar, Paul gibi yapımlarda oyuncu olarak izlediğimiz başarılı isim Nick Frost üstlenecek.

Orion Pictures’ın vasıtasıyla izleyicileriyle buluşma olanağı bulacak olan Svalta filminin hususu ise şu şekilde olacak: Film, uzaklarda tespit edilen ve gerçek olmayan bir İsveç adasında yaşananları öyküsünün odağına alıyor. Yaz tatilini İsveç’te geçirecek olan bir aile, ülkede serbest bırakılan bir seri katil ile karşı karşıya kalacaktır. Fakat bir vakit sonra anlayacaklardır ki, yerli halkın bu seri katili durdurmak gibi bir talebi hiç olmayacaktır. İsveç’teki hayali adadan ismini alan Svalta filminin haklarını satın alan Orion Pictures’ın başındaki isim John Hegeman, film ile ilgili şu sözleri sarf etti: “Svalta’da Simon, Nick ve Miles ile çalışma hususu ile ilgili olağanüstü derecede heyecanlıyız. Hikaye korkutucu, harika ve çılgınca. Onların eşi benzeri olmayan ifade etme tarzları da bu film amacıyla mükemmel. Filmi onlarla beraber büyük ekrana getirmek amacıyla sabırsızlanıyoruz.”

Bilindiği üzere Nick Frost’un istikbal projeleri arasında Horrible Histories: The Movie ve gülünç filmi Pugwash gibi yapımlar bulunuyor. Shaun of The Dead, Sıkı Aynasızlar ve Dünyanın Sonu filmlerinde Nick Frost ile beraber rol alan usta oyuncu Simon Pegg’in ise Svalta’nın yanı sıra The Dark Crystal: Age of Resistance, Inheritance ve yeni bir Star Trek filmi bulunuyor. Svalta’nın izleyicileriyle ne vakit buluşacağı şimdilik bilinenler arasında yer almıyor.

Yorum Alanı