7.4
Toplamda 11 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Eski Köye Yeni Adet İzle

-

Eski Köye Yeni Adet

Eski Köye Yeni Adet İzle
eski köye yeni adet izle 1990'ların dibine doğru köye bir sağlık ekibinin gelmesiyle başlayan olaylar iyice karışacaktır. Tüm kadınları spiral uygulamaya başlıyan sağlık ekipleri. Sağlık ekibi köyden ayrıldıktan sonra köyün erkekleri bir toplantı yapar ve cihazın konuşmalarının yanlış yada doğru olduklarını izlemek için bir mikrofon olduğunu düşündüler ve devletin kendilerini dinlediklerini anlayan köy meclisi olayların içerisinde kalacaktır.

Eski Köye Yeni Adet Fİlm KonusuFilm 1900’lü yılları anlatan bir komedidir. Bir köye kontrol amacıyla sağlık ekipleri gelir. Amaç aile planlamasını sağlamak ve en az üç çocuğu olan tüm kadınları doğum kontrolüne almaktır. Üçten fazla çocuğu olan kadınlar tespit edilir ve doğum kontrolü için spiral takılır. Köy halkının ise bu işlemle ilgili en ufak bir fikri dahi yoktur. Bu durumun en meraklıları ise köyün erkekleridir. Sağlık ekiplerinin gitmesiyle köyün erkekleri bir araya gelir ve düşünmeye başlarlar. Kadınlara ne yapıldığını anlamaya çalışırlar. Ortaya birçok fikir atılır. Ancak en sonunda spiralin bir mikrofon olduğu fikrinde karar kılarlar.

Köy halkı bir hayli endişelenmiştir çünkü devletin onları dinlediğini düşünmektedirler. Bu nedenle köyün erkekleri kendi aralarında bir karar alır. Kadınların yanında siyaset konuşmayacak ve kadınlara daha kibar davranacaklardır. Çünkü devletin gözü üzerlerindedir. Bu düşünce yüzünden birbirinden komik olaylar peşi sıra gelir ve köyde tüm düzen değişmeye başlar.

Filmin OyuncularıFilmin yönetmenliğini Ferit Karahan ile Gülistan Acet üstlenmiştir. Senaryo ise Karahan ve Acet tarafından kaleme alınmıştır. Filmin önemli oyuncularından biri olan Bülent Emrah Parlak tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. İlk olarak Yılmaz Erdoğan’ın Çok Güzel Hareketler Bunlar Programında tanınmış ve eşi Burcu Gönder Parlak ile de orada tanışmıştır. Bülent Emrah Parlak 8 Mayıs 1979 tarihinde Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Burcu Gönder Parlak ayrıca bu filmde de rol almaktadır. İkilinin Küçük bir kızları vardır.
  • İZLENME: 2.452
  • BEĞEN: 10
  • BEĞENME: 13
  • 720P
    Yorum Alanı
    EN SON EKLENEN HABERLER