5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Esaretin Bedeli Türkçe Dublaj Full HD izle

-

The Shawshank Redemption

Esaretin Bedeli Türkçe Dublaj Full HD izle
Tek kelime ile bir Başyapıt olan  Esaretin Bedeli Türkçe Dublaj Full HD izle filmi sizlerle.Esaretin Bedeli Türkçe Dublaj Full HD izle filmi 1994 yılında gösterime giren Stephen King gibi ünlü bir yazarın romanından uyarlanan Frank Darabont tarafından yönetilen IMBD’de 9.2 puan alarak gelmiş geçmiş en iyi film olmaya layık görüldü. 25 milyon dolar gibi kısıtlı bir bütçe ile çekilen film 58 milyon dolar gişe hasılatı yaptı. Amerikan dram türünde bir baş yapıt olan bu filmde bir çok ünlü oyuncunun yanı sıra Morgan Freeman ve Tim Robbins gibi ünlü oyuncular dikkat çekmektedir. Filmde, genç bir adamın suçsuz olduğunu iddia etmesine rağmen karısını ve karısının sevgilisini öldürdüğü gerekçesi ile hapse atılır. 20 yılını boş yere içeride geçiren Andy içerde pek çok saldırıya ve haksızlığa uğramasına rağmen zamanla cezaevi müdürünün  gözüne girer ve her şey ceza evi müdürünün para aklamasına yardım etmesi ile başlar.Bu güzel Esaretin Bedeli Türkçe Dublaj Full HD izle filmini siz değerli  güvenli film izle takipçileri için karşınıza getiriyoruz.İyi Seyirler

Esaretin Bedeli İzle

Kesinlikle bir kült sayılabilecek, 7 dalda Oscar’a aday gösterilen bu film kesinlikle izlenmesi gerekenler arasında yer alıyor. Esaretin Bedeli aslında iki mahkumun parmaklıklar arkasında kurdukları dünyayı anlatıyor. Andy Dufresne aslında bir haksızlık sonucunda hapse düşmüş genç biridir. Önceden başarılı bir banker olan Andy, karısını ve karısının sevgilisini öldürme suçuyla yargılanmıştır. Ömür boyu hapis cezası alır ve Shawank Hapishanesine düşer. Shawsank Hapishanesi içersinde her türlü kötülüğün ve zorbalığın yaşandığı bir yerdir. Burada yaşanan dayak, işkence ve tecavüz gibi tüm korkunç durumlar karşısında Andy ne olursa olsun hayata bağlı kalmaya çalışır ve iyimserliğini korur.Onun bu duruşu çevresini de etkiler. Andy aslında bu haliyle etrafındaki diğer mahkumlara da bir umut olur. Parmaklıklar ardında da bir hayat kurulabileceğine onları inandırır. Üstelik bu yolculukta yalnız değildir. Red onun tüm bu çabalarına destek olacak iyi bir dosttur.

Filmin Oyuncuları

Filmin yönetmenliği Frank Darabont tarafından yapılmıştır. Tim Robins filmde Andy Dufresne karakterine hayat vermiştir. Tim Robins 16 Ekim 1958 tarihinde doğmuş oyuncu, senarist, yönetmen, yapımcı ve müzisyendir. Amerikalıdır ve bir Katolik olarak yetiştirilmiştir. Kaliforniya doğumlu olan Tim Robins Susan Sarandon ile olan birlikteliğinden iki oğul sahibi bir babadır. Morgan Freeman ise filmde Red olarak karşımıza çıkmaktadır. Morgan Freeman 1 Haziran 1937 yılında doğmuş, 82 yaşında bir oyuncu, yapımcı ve seslendirme sanatçısıdır. 
  •  Süre: 142 Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 482
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 720P
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER