1. The Handmaid’s Tale izle

  The Handmaid’s Tale izle

  IMDb : 7.9 1 Sezon 1 Bölüm

  Damızlık Kızın öyküsü romanını konu alan BluTv ekranlarında gösterime giren The handmaids tale izle, Tüm bölüm ve sezonları yabancı dizi severler için ekledik.

  The Handmaid’s Tale İzle

  Oldukça etkileyici ve sansasyonel bir yapım olan The Handmaid’s Tale izle aslında bir kitaptan esinlenerek oluşturulmuştur. 1985 yılında Margaret Atwood tarafından yazılmış olan Damızlık Kızın öyküsü adlı kitap dizinin özellikle ilk sezonuyla oldukça pararleldir. İlerleyen sezonlar ise bağımsız bir biçimde devam etmiştir. 2017 yılında yayınlanmış olan The Handmaid’s Tale pek çok alanda ödül kazanarak Emmy Ödülleri’ne adeta damga vurmuştur. Kitabın ayrıca 1990 yapımı bir film uyarlaması da mevcuttur.

  The Handmaid’s Tale Konusu

  Dizi aslında muazzam bir biçimde kurgulanmış olan, kimi noktalarıyla günümüze dair önemli çağrışımlar yapan bir distopyayı anlatmaktadır. The Handmaid’s Tale doğurganlığın fazlasıyla düştüğü, bu nedenle de insanlığın devamının dahi tehlike altında olduğu bir toplumu anlatmaktadır. Dizide doğurganlığın düşüş nedeni hamileliği engellemek için kullanılan ilaçlara ve üreme amacı gütmeyen ilişkilere bağlanmaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı tanrının insanları cezalandırmak için üreme gücünü insanlığın elinden aldığı düşünülmektedir.Doğurganlık oranlarının bu derece düşmesinin doğal bir sonucu olarak ise, oldukça otoriter bir rejime geçilmiş ve üremenin devamlılığını garanti altına alabilmek adına hükümet tarafından sert uygulamalara başlanmıştır. Bu bağlamda kurulan yeni ülkeye ise Gilead adı verilmiştir. Damızlık Kızın Öyküsü The handmaids tale izle esas olarak bu uygulamaları ve bu uygulamanın adeta kurbanı olmuş kadınları yani damızlık kızları anlatmaktadır.Dizide ve kitapta doğurganlığı kanıtlanmış kadınlar teker teker toplanmakta ve özellikle varlıklı ailelere damızlık kızlar olarak görevlendirilmektedir. Bu süreçte damızlık kızlar yalnızca çocuk doğurmakla görevliyken, doğurdukları çocuklar ise eşlere kalmakta ve böylece damızlık kızın yanında bulunduğu aile bir çocuk sahibi olmaktadır. Görevi biten damızlık kız, daha sonrasında başka bir aileye gönderilmekte ve önceden doğurduğu çocuk ya da çocuklarla asla görüştürülmemektedir.Ata erkilliğin aşırı boyutlarının yaşandığı bu toplumda erkek egemenliği ileri noktalardadır. Özellikle damızlık kıza sahip olma gücü olan varlıklı ve yüksek mertebeli erkeklere “komutan” olarak hitap edilmektedir. Bu erkeklerin eşleri ise damızlık kızlara göre daha üst bir statüde bulunsalar da pek çok haktan mahrum bırakılmaktadırlar. Toplum oldukça keskin sınırlarla birbirinden ayrılmıştır ve adeta bir üniformaymışçasına her tabakanın giyim tarzı dahi belirlidir. Eşler mavi bir elbise giymek mecburiyetindeyken, damızlık kızların kıyafetleri kırmızı olmak zorundadır. Temizlik ve yemek gibi hizmetlerden sorumlu marthalar ise gri giyinmektedir. Bu bağlamda dizinin özellikle ilk sezonlarında sıklıkla vurgulanan Tevrat alıntıları ve sembolleştirmeler oldukça etkindir.Dizinin ilk sezonu kitapla neredeyse tamamen paralel gitmektedir. İkinci ve üçüncü sezonlarda ise dizi bağımsız bir senaryoyla ancak oldukça başarılı bir şekilde ilerlemeye devam etmiştir.

  The Handmaid’s Tale Damızlık Kızın Öyküsü Romanı

  Margaret Atwood bu kitabı yazarken dönemin yükselen muhafazakarlığından etkilendiğini ve bunun kendisini oldukça korkuttuğunu açıklamıştır. Günümüzde özellikle kadın hareketlerinin oldukça benimsediği ve güçlü sosyal mesajlara da sahip olan The Handmaid’s Tale oldukça önem taşıyan bir sembol haline gelmiştir.Dizi özellikle feminist hareket bağlamında büyük etkiye sahip olmuştur. Geçtiğimiz dönemlerde Amerika’da Trupm’ın göçmen ve kadın politikalarına bir başkaldırı olarak binlerce kadın The Handmaid’s Tale’in damızlık kızlarının kostümlerinden esinlenerek protesto yapmışlardır.Günümüzde kadınlar pek çok alanda eşitsizliğe maruz bırakılmakta ve emek sömürüsüne uğramaktadır. Kadınların yalnızca aile ve annelik bağlamında ele alınması ya da bir kadının yegâne görevinin çocuk doğurmak olarak görülmesi fikri belirli kesimlerde gittikçe yükselmektedir. Bu durumun doğal bir sonucu olarak kadın hareketleri günümüzde belki de zirvesini yaşamaktadır. Bu bağlamda The Handmaid’s Tale gibi güçlü diziler birkaç adım ötesini resmetmek konusunda oldukça kritik bir yere sahiptir.The Handmaids tale izle tüm bölüm ve sezonları.8 dalda Emmy ve 2 dalda Altın Küre ödüllü The Handmaids Tale Dizi Bilgileri;
  • Dizisinin Türü: Drama, bilim kurgu
  • Kaç Bölüm: 23
  • Kaç Sezon: 3 Sezon 4. Geliyor
  • Ortalama Bölüm Süresi: 60 dakika
  • Yapım Yılı: 2017- Devam ediyor.
  • IMDb Puanı: 8,6
  Dizi Hakkındaki bazı bilgiler https://bidizikonusu.com/the-handmaids-tale-dizisinin-konusu/ üzerinden kaynak olarak alınmıştır.
  5.8
  ( Toplamda 15 oy verildi. )

      7.9   803

  •  Durum: Devam Ediyor
  •  Tür: Bilim Kurgu Dizileri İzle , Dram Dizileri İzle
  •  Orjinal Adı: The Handmaid's Tale
  •  İlk Yayın Tarihi: 26.04.2017
  •  Bölüm Süresi: 53 Dakika
  •  Web Sitesi: https://www.hulu.com/the-handmaids-tale
  •  Ülke:
  •  Kanal: Hulu
Background
 1. BluTV ekranlarında yayına devam eden Yabancı Ülkelerde Hulu kanalından izlediğimiz The Handmaid's Tale 4. Sezon izle fragmanı yayınlandı. Dizinin yeni sezonu yakın zamanda Türkiyede olacak.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
Yorum Alanı