1. Avatar: The Last Airbender

  Avatar: The Last Airbender

  IMDb : 8.2 3 Sezon 61 Bölüm

  Aang isimli 12 yaşındaki (Buzullarda 100 sene donarak kalması düşünülünce 112 yaşındadır) bir Hava Bükücü, Güney Hava Tapınağında yaşamaktaydı. Yaşça büyük olan keşişlerden kendisinin Avatar olduğunu öğrendi. Normalde bir Avatara gerçek kimliği 16 yaşına bastığında söylenirdi fakat keşişler 4 millet arasındaki harpın yaklaşmakta olduğundan korktukları amacıyla bunu daha evvelce açıkladılar; zira bir harp başladığında barışı getirebilecek ve dengeyi tekrardan mümkün kılabilecek tek şahıs Avatardı. Kısa bir vakit sonra Aang, öğreticisi ve koruyucusu Keşiş Gyatsodan ayrılmak ve eğitimine devam etmek amacıyla Doğu Hava Tapınağına gitmesi gerekliliğini öğrendi.Korkmuş ve kafası karışmış olan Aang, uçan bizonu Appa ile beraber kaçmaya karar verdi. Ama Güney Okyanusunda ani bir fırtına ile karşılaştı ve okyanusun dibine doğru batmaya başladı. Kendinden işlemiş bir durumda bilinçsizce Avatar Hâline geride bıraktığımız Aang, kendisini ve Appayı güvenliğini sağlamak amacıyla bir balon yarattı. Fakat Aang oluşturduğu buzdağının içersinde Avatar hâlinde kaldı ve bu buzdağı Güney Kutbuna doğru sürüklendi. Katara ve Sokka balığa çıktıklarında Aangi buldular.
  9.5
  ( Toplamda 3 oy verildi. )

      8.2   1.484

Background
 1. Katara ve Sokka (Güney Su Kabilesiin kardeşi ve kız kardeşi), buzdağı içinde donmuş olan Avatarı (Aang adında 12 yaşında bir Airbender çocuğu) keşfeder. Üçü birlikte bir usta Waterbender bulmak için Kuzey Kutbua yolculuklarına başlar, böylece Aang Avatar eğitimine başlayabilir!
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Aang, Katara, Sokka ve hayvan arkadaşları Appa ve Momo ile birlikte, Avatar olarak kaderini yerine getirme arayışına devam ediyor. Avatar döngüsüne göre, grup şimdi Aangı öğretecek bir usta Toprak Bükücü aramak için Dünya Krallığına girmeli.
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
 1. Aang, Ba Sing Se'nin düştüğünü ve dünyanın öldüğünü düşündüğünü keşfetmek için Azula ile olan savaşından uyanır. O ve arkadaşları, Kara Güneş Günü'nden önce Firelord Ozai'yi bulmak için Ateş Ulusu'na gizlice girdiler. Prens Zuko, muzaffer bir oğul olarak eve geri dönüyor, ancak kısa sürede babasından çok arzu ettiği onuru değersiz buluyor. Yeni ittifaklar kurulur ve Team Avatar Firelord'u durdurmak için yeni bir plan hazırlar. Ama onu zamanında bulacaklar mı?
 2. TÜMÜNÜ SEÇ
  TÜMÜNÜ KALDIR
Yorum Alanı