10.0
Toplamda 1 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Direniş Karatay (2018) Yerli Film izle

-

Direniş Karatay

Direniş Karatay (2018) Yerli Film izle
  Web Sitesi: http://direniskaratay.com/
Direniş Karatay  izle Selçuklu döneminde Alaattin keykubat'ın kazandığı topraklar birer birer kaybedilmeye başlamıştı Keykubat yerine tahta geçen oğlu Büyük bir devleti yönetebilecek yeteneğe sahip değildi büyük bir savaş sonrası orduda Moğol hanı Noyan karşısında yerle yeksan oldu. Tamda bu dönemde Karatay yönetimi ele aldı ve orduyu yeniden kurmayı başardı başarılı bir konya savunması yapan Karatay ve askerleri Selçuklu'nun yeniden yükselmesinin en büyük etkenlerinden oldu.

Direniş Karatay Filmi

Direniş Karatay filmi, Anadolu Selçuklu Devleti ile Moğollar arasında yaşanan Kösedağ savaşını anlatan tarihi bir Türk filmidir. 8 Mart 2018 tarihinde vizyona giren film 1 saat 53 dakikadır. Filmin yönetmenliğini Selahattin Sancaklı yapmıştır. Bu tarihi aksiyon filminin başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan ve Yurdaer Okur gibi usta oyuncular yer almıştır. Konya'da çekilen film, Anadolu Selçuklu zamanını en iyi şekilde canlandırmıştır. Hollywood standartlarında hazırlanan Türkiye'nin en büyük platosunda çekilmiştir. Türk sinemasının en görkemli savaş sahnelerini filmde izlerken yaşayabilirsiniz.

Direniş Karatay Film Özeti

Direniş Karatay filminde 1243 yılında yaşanan Kösedağ Savaşı öncesi ve savaş günleri mükemmel bir şekilde anlatılır. Selçuklu Devleti'nin başında bulunan Alaaddin Keykubat'ın zehirlenerek öldürülmesi sonrası başa geçen Oğlu Gıyaseddin Keykubat yönetimi iyi yürütemediğinden Emir Celaleddin Karatay halkı örgütlemeye başlar. Kadın erkek, genç yaşlı tüm Anadolu halkının kahraman ruhunu ortaya çıkartır. Savaş sahnelerinde birçok özel yapım ok, yay, kılıç ve mızrak gibi araçlar kullanılır. Savaşın soğuk yüzünü ve sıcak mücadelesini gerçekçi bir tarz ile yansıtır. Türklerin Anadolu'da asırlar boyu yaşadığı milli birlik ruhunu ve savaş günlerinde nasıl bir araya gelip mücadele verdiklerini sergiler. Anadolu tarihine ayna tutan film Selçuklu zamanının yaşam tarzını ve kültürünü de gözler önüne serer. Film severlerin nefesini tutarak izleyeceği aksiyon dolu sahneleri ile izleyicisini ekrana kilitleyecek bir filmdir. Direniş karatay izle.
  •  Süre: 113 Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 2.406
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 720P
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER