5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Bozkır Filmi izle (2019)

-

Bozkır

Bozkır Filmi izle (2019)
Bozkır filmi izle, 6 Eylül 2019'da vizyona giren bir Türk filmidir. 1 saat 55 dakika süren filmin yönetmenliğini Mehmet Tanrısever yapmıştır. Filmin başrollerinde Soydan Soydaş, Süleyman Kabaali, Tarık Tanrısever,Ayçin Tuyun, Yaşar Alptekin, Haldun Boysal, Aslı Erdemir gibi oyuncular yer alır. Dünya film festivallerinde 73 ödül alan bir dram filmidir. Konya'nın Bozkır ilçesinde yaşanan gerçek bir hayat hikayesini konu alan film Toroslarda çekilmiştir.

Bozkır Film Özeti

Bozkır filmi Anadolu'nun namus cinayeti gerçeğini gözler önüne seren gerçek bir yaşam öyküsüdür. Filmin başrol karakterleri olan Abdullah ve Çolak Ziya Konya'nın Bozkır ilçesinde yaşayan, silah satarak geçim sağlayan iki köylü arkadaştır. Abdullah Emine ile nişanlıdır ve evlenip mutlu bir yuva kuracağı günü planlamaktadır. Çolak Ziya daha anlık yaşayan bir karakterdir. İki arkadaş bir gün asker arkadaşları Testici Bekir'in evine ziyarete giderler. Arkadaşları evde yoktur eşi Süheyla onları eve alır ve ağırlar. Süheyla'yı çok beğenen Çolak Ziya yalnız bir an yakalayıp kadını taciz eder, bu durumu gören Abdullah arkadaşını dağlara kadar kovalar ve öldürür. Hapishaneye düşen Abdullah'ın mahkum olduğu günlerde yaşadıkları, nişanlısına duyduğu özlem ve hapishaneden çıktıktan sonra yaptıkları gibi dram dolu sahnelerden oluşan bir filmdir. Anadolu köy kültürü ve namus konusundaki hassasiyet çok güzel ele alınmıştır. Sinema seven kişiler için heyecanlı ve sürükleyici bir dram filmidir. Bozkır filmi izle
  •  Süre: 102 Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 441
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 720P
  Etiketler:
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER