9.8
Toplamda 3 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Barry Lyndon Türkçe Dublaj izle

-

Barry Lyndon

Barry Lyndon Türkçe Dublaj izle

Barry Lyndon Konusu

Baryy Lydon filmi iki bölümlük ve tarihi açıdan önemli sayılabilecek bir filmdir. 1975 yılında yapılmış olan İngiltere ve ABD ortak yapımı bir film olarak karşımıza çıkmaktadır. Dram türünde senaryolaştırılmıştır. Bu film İngiliz edebiyat sanatçısı William Makepeace Thackey’ in 1944 yılında yazmış olduğu kitaba birebir bağlı kalınarak senaryolaştırılmıştır.Barry Lyndon izleFilmin ilk bölümü, Baryy Lyndon’ un bulunduğu konuma nasıl geldiğini ve yükselişini anlatır. İkinci bölümü ise, Baryy Lyndon’ un tarihten nasıl silinişini ve düşüşünü anlatmaktadır. Bu nedenle filmin türüne en uygun durum dram ve biyografidir. Film konu itibari ile Avrupa’ da yaşayan soyluları ele almaktadır. Soyluların yaşam tarzlarını ve bu uğurda yapılan yanlışları irdelemektedir. Soyluların ahlak anlayışına eleştirel bir bakış açısı geliştirmektedir.Barry Lydon’ un serüvenci yaşamına ilişkin olarak ileri dönemlerde ortaya çıkacak olan üstün ve elit sınıf kabul edilen aristokrasi sınıfının nasıl burjuvaziye dönüştüğünü tarihsel imgeler ile ortaya çıkarmaktadır. En iyi yönetmen, en iyi oyuncu, en iyi kostüm, en iyi sanat filmi dalında birçok ödüle layık görülmüş film bir dönem filmi olma niteliği bakımından oldukça mühimdir.

Oyuncu Kadrosu

Filmin başrol oyuncusu olan Barry Lydon rolünde Ryan Oneal bulunmaktadır. Layd Lydon rolü ise, Marisa Berenson’ a aittir. Filmde aristokrasi sınıfına ait olan Şovalye Balibari rolünü Patrick Megeee canlandırmaktadır. Gene aristokrasiye ait bir sınıfta bulunan Yüzbaşı Potzdorf rolü Hardy Krüger’ e aittir.Barry Lyndon izle
  •  Süre: 184dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 482
  • BEĞEN: 1
  • BEĞENME: 0
  • 720P
  Etiketler:
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER