5.0
Toplamda 0 oy verildi.
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

The 400 Blows – 400 Darbe Filmi izle

-

Les Quatre Cents Coups

The 400 Blows – 400 Darbe Filmi izle

400 Darbe Konusu

400 Darbe isimli film, 1959 yapımı olan bir Fransız filmidir. Okuldan kaçan küçük bir çocuğun üzerinden hikayeleştirilen oldukça başarılı ve hiç eskimeyen bir yapıttır. O dönemin Fransa’ sına ait mevcut düzeni ve toplumsal yapıyı eleştirel bir dil ile ele almaktadır. Dönemin Fransasını ve Fransız sinemasını oldukça ağır bir dil ile eleştiren bir filmdir. 400 darbe olarak Türkçe’ ye çevrilen filmin asıl adı “Les Quatre Cent Coups” dur. Fransızca okulu kırmak anlamına gelmektedir. Okuldan kaçan çocuğun yaşamını ve o ana geldiği ruh halini de yansıtmaktadır. Çocuk üzerinden dönemin Fransa’sı eleştirilmektedir. 400 darbe izleFilmin ana kahramanı olan küçük çocuk ödevini yapmaz. Bunun için ceza alacağı korkusu ile okulu kırar. Ardından okuldan kaçan bu küçük yolda annesini bir başka adam ile kol kola görür. Bu onun hayal kırıklığına kapılmasına neden olur. Ertesi günü çocuk okula döner. Öğretmeni dün nerde olduğunu sorar. Çocuk da annesinin öldüğünü söyler. Öğretmen annesi ile konuşur ve bunun yalan olduğu ortaya çıkar. Hem çocuğun ailesi hem de öğretmenleri bu çocuğun neden yalan söylediğini bulmaya çalışır.

Oyuncu Kadrosu

Jean Pierre Leaud ve Claire Maurier başrol oyuncuları arasında yer almaktadır. Jean Pierre Leaud’ un Antonie Doniel karakteri oldukça meşhur ve bu oyuncuyu meşhur eden karakterlerinden bir tnaesi olmuştur. Clair Maurier’ in ise Cesar ödülü bulunmaktadır. Filmin diğer oyuncuları ise Albert Rmy, Guy Decomble dir.
  •  Süre: 99dk Dakika
  • Ülke:
  • İZLENME: 738
  • BEĞEN: 0
  • BEĞENME: 0
  • 720P
  Etiketler:
Yorum Alanı
EN SON EKLENEN HABERLER